Demolice domu

Potřebné formality

O každý dům je potřeba se starat a v případě potřeby na něm provádět opravy, aby byl stále hezký a vhodný k bydlení. Bohužel ne vždy tomu tak je, protože majitelé už zde třeba ani nebydlí a na větší rekonstrukci nemají peníze. Takto si může postupně chátrat až bude na prodej i s pozemkem.

ruina domu

Pokud byste nemovitosti chtěli opravit, tak si jako první pozvěte statika, který posoudí, jak na tom ve skutečnosti je. Pakliže není oprava již možná, tak přichází čas na demolici. Někdy lidé přímo takový pozemek kupují a počítají s tím, že místo ruiny postaví něco jiného. Nemůžeme však přijít a budovu si jen tak zbourat. Nejprve si sežeňte demoliční výměr, který poskytnou na stavebním úřadě. Samozřejmě dále nás čeká třeba kontaktování správců inženýrských sítí, odboru životního prostředí a sousedů. Pokud máte tedy určitý termín, kdy byste chtěli začít bourat, tak je lepší nechat si dostatečný čas na vyřízení všech formalit.

Bourání a odvoz suti

I když je budova ve špatném stavu, tak bourání není jen tak, protože ji drží pohromadě beton. Navíc se musí postupovat s jistou opatrností, aby se třeba nezhroutila zeď a někoho nezavalila. Když už všechno srovnáme se zemí, tak to pro nás nekončí, protože se musíme zbavit sutin, kterých je více než dost. Ta se může vozit na určené místo, přičemž za uložení zaplatíme určitou částku. Nejlepší je mít těžkou techniku, protože třeba ve vozíku auta bychom suť vozili opravdu dlouho. Na tuto práci je tedy výhodné najmout si firmu a budeme mít vystaráno.

rozpadlá chata

Ta má totiž kvalitní vybavení a šikovné zaměstnance, které si s Vaším problémem hravě poradí. Své práce poskytují na území Prahy i v jejím okolí. Cena demolice domu záleží na jeho velikosti, množství odpadu a taky na tom, co je to vlastně za odpad. Kromě bourání celých nemovitostí můžou zajistit i likvidaci pouze nějaké části, takže zlikvidují třeba starý komín.