Elektřina nemusí vyjít draho


Určitě jste v uplynulých měsících zaznamenali nářky mnoha našinců, kterým se nelíbilo zdražování elektřiny, ke kterému u nás došlo. Zdražilo se prostě všechno možné a elektřina tak byla často dokonce tou poslední pověstnou kapkou, kvůli které přetekl pohár trpělivosti. Protože už si kdekdo nemohl a třeba dodnes nemůže takové zvýšené výdaje dovolit. A dražší elektřina se našim lidem nelíbí, protože kdekomu připadá nelogické platit tu za něco, co vlastně ani nevidíme, ani nemůžeme uchopit. Ale skutečnost je taková, jaká je. Elektřina stejně jako všechno ostatní, u nás podražila a my tak musíme platit třeba i jako mourovatí, a čím větší spotřebu máme, tím více abychom si zoufali. Protože úměrně spotřebě narůstá i cena, kterou nacházíme na vyúčtování. Jenže co s tím naděláme? Nic. Elektřinu potřebujeme a od někoho si ji tedy musíme kupovat.

solární panely

Ale vlastně nemusíme. Můžeme se také zříci služeb všech distributorů a přestat za elektřinu platit ony nelíbivé ceny. A přitom nemusíme skončit potmě a bez dalších předností, jež nám právě elektřina nabízí. Ony předražené služby, které většina našinců využívá, od klasických elektráren až po distribuční firmy, nám totiž může nahradit fotovoltaická elektrárna 10 kwp, kterou si můžeme bez problémů sehnat a vyrábět si díky ní svoji vlastní elektřinu.

solární panely

V tomto případě jde o elektřinu vyráběnou ze slunečního světla, která je nejen zadarmo, ale navíc je i ekologická. Takže si tím prospějeme ve více ohledech. Kromě pořízení a instalace této elektrárny už za nic neplatíme a máme elektřinu zdarma, a příroda nám také poděkuje. A to všechno se přece cení. A i vy můžete takovou fotovoltaickou elektrárnu mít. A s tou už se nemusíte děsit ničeho. Ani těch cen, u kterých jeden nikdy neví, jestli nepřesáhnou jeho finanční možnosti. Což se stalo mnoha lidem, zejména těm, kteří elektřinou musí i topit.