Hrajte si s dětmi na vyhřáté podlaze


Také se vám někdy stává, že se probudíte v sobotu ráno, a venku je tak škaredé počasí, že si uvaříte horký čaj a zůstanete v pyžamu až do odpoledne? Jestliže máte doma děti a chcete si s nimi hrát, ani pyžamo vám nezabrání v tom, užít si tu svůj den plný zábavy. Chce to však jediné – mít v domě dostatečné teplo a také vyhřátou podlahu, protože jinak vás budou studit chodidla a nebude to ono. Vyhřát podlahu dnes není vůbec žádný problém, protože i vy sami si můžete položit podlahové topení. Nevěříte? Jde to docela jednoduše, stačí jen vědět, jak.

holčička v pokoji

Výstavba podlahového topení suchým systémem pomocí systémové desky podlahového topení začíná tak, že jednotlivé systémové desky kladete vedle sebe a následně je utěsníte dilatační páskou. Do drážek v deskách se pak vsune topné potrubí a prakticky ihned je možné jej zapojit do topného systému, například k výměníku u krbu nebo k tepelnému čerpadlu. Zapojení a odvzdušnění systému by měl provádět odborník, ovšem dokončení podlahy může být opět ve vaší režii. Na systémové desky s potrubím se pak položí cementovláknité desky, a ty jsou již dostatečně pevné na to, aby byly zatíženy chůzí nebo nábytkem.

hra na podlaze

Na cementovláknité desky se položí už pouze finální podlahová krytina, například koberec, plovoucí podlaha, keramická či kamenná dlažba. A máte k dispozici topný systém nejen úsporný, ale také velmi komfortní. Toto řešení je vhodné i tam, kde by neměla být příliš zatížena podlaha betonovým potěrem, například v podkrovních místnostech.

Jistě vám nemusíme připomínat, http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kritici-Ondracka-uz-se-chystaji-na-treti-volbu-Bude-se-pripominat-Palachovo-vyroci-517028 že se vám tu s dětmi budou lépe stavět stavebnice a hrát karetní hry i v pyžamu naboso, a můžete tu klidně uspořádat pyžamový ples s bosonohým tancem na podlaze. Teplo od nohou je zkrátka základ a podlahové topení se postará jak o něj, tak i o dostatečné prohřátí vzduchu v celé místnosti, což se vám nikdy nepodaří u klasických radiátorů.