K čemu je plavání


Možná si řeknete, že naučit se plavat je zbytečné. Ale podle mě je to přesně naopak… když se naučíte plavat a náhodou byste se topili (nedejbože), tak se dokážete zachránit.

Co ale já osobně považuji za další výhody plavání?

Víte, docela dost jsem předtím trpěla na bolesti se zády. Asi to bude možná i tím, že jsem moc necvičila, ale právě lekce plavání praha mi v tom pomohly a jsem za to neskutečně ráda. Takhle jsem se totiž jednoduše zbavila problémů se zády a teď už jsem spokojená. Plavání se stalo taky mým koníčkem – když plavu v bazénu, vždycky vypnu hlavu, odreaguji se a je mi dobře. A věřte mi, že plavat se můžete naučit velmi dobře. Záleží taky na tom, jakou máte kondičku. Někdo umí plavat hodně rychle a za to má můj obdiv, já to taky umím, ale spíše většinou plavu pomalu a plavání v bazénu si vždycky užívám. Představte si, že moje mamka má dvě cukrárny a jednu cukrárnu má přímo vedle bazénu.

s

Takže my tam můžeme kdykoliv jít. A je tam dokonce i sauna a vířivka a já vířivku a saunu zbožňuji. Plavání je prostě pro mě koníček. Tak jako pro někoho je koníček malování, kreslení, a podobně. Každý máme své koníčky. A vlastně je to i dobře z toho důvodu, že díky koníčku může být člověk kreativní a může se taky nějakým způsobem i seberealizovat.

s

A když si vzpomenu tak do minulosti, tak jsem vždycky k vodě a plavání měla hodně pozitivní vztah. S mamkou jsme chodily na koupák a vždycky jsme si to užily i se sestrou, bylo to super. A proto každému doporučuji, ať si občas udělá volno a vyrazí někam k vodě. Nemusí to být přímo moře, stačí někam na koupák do bazénu a uvidíte, kolik srandy si užijete. A bude vám příjemně. A takové zážitky si člověk navždycky uloží do paměti a už mu je nikdo nemůže vzít, což je strašně dobře, a to je právě na vzpomínkách ta výhoda. Určitě máte stejné vzpomínky na toto období.