Písek do pískové filtrace umí potěšit i vaše blízké


Pořídili jste si bazén a k němu jako součást základního příslušenství pískovou filtraci? Tento způsob filtrování vody je osvědčený, využívá se k tomu speciálně upravená křemičitá drť o velikosti frakce mezi 0,6 až 1,2 mm. Každé zrnko musí mít ostré hrany, aby filtrační médium zachytávalo většinu hrubých nečistot, tím se udržuje v bazénu voda dostatečně čistá a vhodná ke koupání.

voda v bazénu

Jakmile se zrnka vlivem vodní eroze obrousí, filtrační proces se stane nedostatečně účinným a je nutné písek nahradit novým. Výměna písku není drahá, písek je natolik dobře dostupný a levný, že investice do nového média v hodnotě necelých tří stovek korun je pro rodinný rozpočet zanedbatelnou záležitostí, ovšem jakmile vysypete starý písek z filtrační nádoby, musíte jej někam umístit.

dětské pískoviště

Založte dětem pískoviště – vyrobit dětem pískoviště není obtížné, stačí vám k tomu běžné řezivo z hobby marketu. Sestavíte trámovou obvodovou konstrukci, opatříte ji vhodným penetračním nátěrem a umístíte ji na zahradě do míst, kam dopadají sluneční paprsky jen po dobu několika hodin, aby děti nebyly ohroženy úžehem. Pískoviště může mít půdorys čtvercový či obdélníkový, ale také třeba v podobě pětiúhelníku. Pískoviště také může být součástí hrací plochy poblíž vašeho bazénu, můžete jej umístit na terasu a do sousedství nádrže na koupání tak, aby to nenarušovalo celkově příjemný estetický dojem.

Výhodou pískovišť je fakt, že můžete písek do pískové filtrace chlorito.cz měnit za nový prakticky bez omezení, a ve vašem případě se to může báječně hodit vždy po každé výměně filtračního písku ve filtračním bubnu. Snížíte tím riziko kontaminace písku na pískovišti velkým množstvím toxického prachu z ulice a také kontaminace jiných organických nečistot, jako je odumřelý hmyz, výkaly od hlodavců, koček atp. I přesto se vyplatí pískoviště v době nečinnosti zakrývat například hladinovou bazénovou plachtou.