Proč zvolit umělé květiny místo živých?


Kdo by nemiloval květiny. Ale nemusíme milovat jen květiny živé. I umělé květiny si zaslouží vaši pozornost, zejména ty, které jsou ve svém luxusním provedení téměř k nerozeznání od květin živých. Živé květiny sice nabízí vůni a jakýsi pocit uspokojení z jejich aranžování, ty umělé nabízí mnoho výhod, které ocení každá žena či muž, kteří si chtějí květinami vydekorovat dům, nebo nějaký jiný prostor. Umělá květina vám například může vydržet věčně a nemusíte ji za pár dnů házet do koše, protože prostě už nebude hezká.

Jaké výhody pro nás mají umělé květiny?

květiny

Sezóna nehraje roli

Většina květin je sezónních, to znamená, že rostou jen v určité sezóně. Na jaře se můžete těšit na tulipány, v létě oceníte pivoňky a slunečnice, na podzim třeba třapatka nebo vousatec. U umělých květin nezáleží na tom, jaké je roční období. Můžete si je pořídit celoročně.

Vždy jsou připravené, pokud přijdou hosté

Když máme návštěvu, chceme, aby náš dům vypadal co nejkrásněji. Umělé květiny můžete mít schované například ve skříni nebo v jiném prostoru, a když budete očekávat návštěvu, jednoduše květiny vytáhnete, lehce oprášíte a umístíte umělé květiny do vysoké vázy či jiné nádoby.

Alergie

Spousta lidí má alergie na pyl a nemohou proto mít živé květiny ve své blízkosti. Umělé květiny tento problém zcela ruší a nemusíte mít obavy z toho, že by nějak dráždily vaše zdraví a vy byste v jejich přítomnosti trpěli rýmou a kašlem.

růže

Mohou být kdekoliv

Zatímco některým květinám svědčí slunce, jiným stín, některým sucho, jiným vlhko, u umělých květin je to jedno. Kam je dáte, tam vám budou prospívat. Samozřejmě, není dobrý nápad vystavovat je příliš často plnému slunečnímu záření, aby nevybledla barva, ale jinak je můžete dát prakticky kdekoliv.

Oslavy

Oslava narozenin, svatba a podobné slavnosti si zaslouží květinovou výzdobu. S umělými květinami bude tato výzdoba hračka, jelikož seženete jakékoliv chcete a můžete si výzdobu udělat dopředu, aniž byste se báli, že květiny zvadnou.