Stěhování bez starostí


Chcete se přestěhovat bez stresu a bez starostí? Jde to, ale musíte vědět, jak na to, a dodržovat jistá pravidla. Jak se tedy přestěhovat, aby vás to nevyčerpalo fyzicky ani psychicky?

Balte věci v předstihu – nedostatek času je ten nejsilnější stres. Začněte s balením věcí šest týdnů před stehováním. Každý den nebo obden sbalíte jen dvě nebo tři krabice, a to stačí. Zbytek času se věnujte nějaké zábavě, aby vás ta rutina neotrávila.

kartonové krabice

Objednejte včas i stěhováky – stěhovací firmu byste měli objednávat přibližně ve stejné době, co začínáte s balením. Takto budete mít téměř jistotu, že vás stěhováci neodmítnou, a navíc pevně stanovený termín bude pro ně závazný.

Domluvte se stěhováky schůzku – mnohem výhodnější je pozvat stěhováky k vám, tedy samozřejmě postačí jen zástupce firmy, který je kompetentní s vámi jednat ohledně dílčích detailů. Jakmile na místě dojednáte vše, co je třeba, bude se vám lépe spát a usínat. Veškerý stres z vás spadne a budete se moci soustředit jen na to podstatné – na přípravnou fázi balení věcí a zajištění administrativních úkonů.

krabice na stěhování

Věnujte svůj čas administrativě – tímto máme na mysli zejména nové doklady, nahlášení změny korespondenční adresy či adresy trvalého bydliště, nájemní smlouvu a smlouvy o dodávce energií. Vyjednávejte tyto záležitosti včas, raději dříve, abyste měli pak více času na odpočinek a další náročnou fázi, a tou je zabydlení na novém místě.

Vezměte si více dnů volna – někteří lidé chtějí kompletní levné stěhování v Praze stihnout za víkend, a v pondělí již nastupují v novém zaměstnání. Toto je natolik stresující postup, že jej nikomu z vás nedoporučujeme. Vezměte si raději více dnů volna, a to hlavně PO stěhování, protože vybalování věcí a zvykání si na nové prostředí a zvyklosti je mnohem náročnější, než vkládání věcí do krabic v místě, kde to již dobře znáte.