Uspořádejte ovocnou retro párty


Retro styl je velmi zajímavý a zábavný projekt, kterému se dokonce věnují i lidé, co žádnou „retro“ dobu sami nezažili. Oblékají na sebe modely z šedesátých až osmdesátých let minulého https://www.csfd.cz/film/4243-sladke-hry-minuleho-leta/prehled/ století, například šaty s puntíky, pestrobarevné kravaty a motýlky, a občerstvení servírují na plastové podnosy. V té době také lidé holdovali pochopitelně alkoholu, ovšem nezapomínalo se ani na ovoce a zeleninu. Zelenina tehdy posloužila především pro výrobu zeleninových salátů a ovoce se jedlo buď syrové, anebo se pily ovocné šťávy a džusy.

ovocné šťávy

Retro párty můžete vytvořit v podobném duchu a můžete dokonce omezit alkohol na minimum s tím, že mnohem zdravější a také energeticky i výživově vydatnější jsou právě ovocné koncentráty. Dnes je bez problémů zakoupíte v obchodní síti v rozmanitých druzích, můžete si dopřát džusy pomerančové, broskvové, z černého rybízu, jahodové, a třeba i exotiku v podobě manga či maracuji.

jablka na šťávy

Dostatek ovocných džusů je v prodeji možný také díky IBC kontejnerům, jsou to velkokapacitní tisícilitrové plastové boxy, do kterých se nalévají částečně zpracované ovocné plody, pasírované nebo odšťavněné, a ty se pak stáčí pomocí speciálního ventilu na IBC kontejner do vhodných nádob určených pro prodej či další zpracování. Ventily neobsahují žádná maziva a tím je zaručena vynikající kvalita ukládaných komodit.

Do útrob IBC kontejneru se vždy vloží jednorázová polyetylenová fólie, která se vyplní ovocem či zeleninou, a po vyprázdnění se fólie ekologicky zlikviduje a nahradí novou. Tento dokonalý proces skladování a přepravy šťáv a pyré zaručuje tu nejlepší kvalitu produktů, které odtud putují na trh prakticky po celém světě.

Až si budete nalévat pomerančový džus z krabice, vzpomeňte si na jejich výrobce i na farmáře, kteří pro vás plody sklízí a distribuují je do obchodní sítě, a vybavte si také přepravní plastové kontejnery, bez nichž by tento proces byl náročný, zdlouhavý a pracný.