Kam si vzít bundu Devold Merino

Máte rádi Jizerské hory a znáte se s někým, kdo tu slouží nebo kdysi sloužil jako člen Horské služby? Pokud ne, pak vězte, že mnozí z těchto horalů – nadšenců jsou skromní, a že nemají tendence o své práci vykládat na potkání. Prostě ji vykonávají s láskou a s přesvědčením, že někomu pomohou v nouzi, a že budou bdít nad tím, aby hory nebyly smrtícím nepřítelem, ale kamarádem na celý život.

lyžaři na svahu

Mít kamaráda na celý život je také téma, které se objevilo ve filmu „Jak vytrhnout velrybě stoličku“. Opět další horal, tentokrát v podání herce Františka Němce, ovšem velmi pokorný a skromný, protože ví, co hory dovedou, a že je třeba tamní prostředí brát s respektem. Členové Horské služby bývají také velmi zdatní turisté, lyžaři a běžci, jsou odolní vůči fyzické i psychické zátěži, ovšem zároveň si uvědomují, že je zapotřebí věnovat jistou energii své výstroji. Jinými slovy, jak se obléknout do hor, pokud tu chcete v zimě lyžovat nebo provozovat různé expedice a běžecké túry.

zimní atmosféra

Zkuste to s vlnou Merino

Devold Merino jsou výrobky z norské vlny, která pochází z plemenného chovu ovcí Merino. Tato vlna je výjimečná tím, že vás nebude kousat a škrábat, což bývá bohužel typickým jevem svetrů z běžné ovčí vlny. Nemusí však jít pouze o svetry, ale i o bundy, s nimiž lze podnikat jakékoli sportovní aktivity v zimním období. Bundy Devold Merino c-store.cz se vyznačují dvěma typickými vlastnostmi, a sice vysokou prodyšností a stabilní hřejivostí, nebudete se tedy potit v bundě, jako při pobytu v sauně, a zároveň neprochladnete, bude vám příjemné teplo a budete se lépe soustředit na svůj sportovní výkon.

A co říci na závěr? Nepodceňujte sílu hor, zejména lavinová nebezpečí, a dodržujte pokyny Horské služby, která dobře ví, jaká místa jsou v tomto směru exponovaná, a kde dochází k největšímu počtu smrtelných úrazů. Pod lavinou vám nebude nic platná ani bunda z vlny Merino, protože se tu pod tíhou sněhového nánosu udusíte.