Pronajměte si dodávku pro vodácké putování


Vodáci se v naší zemi dělí do dvou základních skupin. V té první se nachází ti, co si většinu nebo dokonce veškeré vybavení pronajmou, a nestarají se prakticky o nic. Pouze zaplatí příslušný obnos a očekávají, že v den D si vše vyzvednou na dohodnutém místě, a v den ukončení plavby zas vše předají majiteli půjčovny tam, kam doplují. Toto je ale poměrně nevýhodné v tom, že musíte dodržet oba termíny a být v této chvíli na dohodnutém místě. Kdybyste chtěli plán plavby pozměnit, například kvůli počasí, může to být problematické a komplikované.

kánoe na vodě

Druhá skupina vodáků je raději samostatná a snaží se postarat o vše vlastními silami. Vlastní veškeré vybavení a také je dopravuje tam, kam je třeba. Někdy je k dispozici vlastní vůz s vozíkem pro přepravu lodí, ale jistou možností je také pronájem dodávky z půjčovny dodávek v Praze Rentcar service.

Dodávka s tažným zařízením a připojeným přívěsem může sloužit jako zásobovací vůz v průběhu plavby, kam se také vyskládá většina bagáže, takže ji pak nemusíte vláčet s sebou na lodích v plastových barelech. Některé dodávky jsou upravené jako minibus pro devět osob, což se může hodit při nepřízni počasí, kdy změníte plány a přesunete se s loďmi jinam. Například plujete po Otavě či po Ohři, a nedostatek vody vás donutí přesunout se na Vltavu, která má celoročně regulovaný průtok díky Lipnu.

vodácká pádla

S dodávkou jste naprosto soběstační a mobilní, a nezaskočí vás ani nevhodné počasí, ani únava a přenášení lodí přes nesjízdné jezy. Loď váží bez bagáže přibližně 40 kg a přenášet prázdné plavidlo je tudíž mnohem snazší, než přenášení lodi se dvěma barely, což je dalších třicet až čtyřicet kilo navíc.

A jedna rada na závěr – nezapomeňte ve svém vybavení na kanystry na pitnou vodu, je vždy lepší mít ji v dostatečné zásobě, protože ji může být v některých končinách nedostatek.