Vysoce efektivní nábytek


Život ve velkém bytě je obvykle mnohem jednodušší než v malém kamrlíku, alespoň pro rodinu s dětmi. Jeden člověk dokáže bez potíží bydlet třeba i v miniaturní garsonce, ovšem rodina potřebuje prostor, hodně prostoru. Děti s postupem času rostou a musí mít místo, kde si mohou hrát a samozřejmě se i učit. A ten se nachází v malém bytě skutečně hodně složitě. Ideálním řešením je přestěhovat se do něčeho většího, avšak toto si nemůže dovolit každý. Větší obydlí jsou totiž v našich zeměpisných šířkách velmi drahá, což je samozřejmě problém hlavně pro ty méně majetné. Ovšem i střední třída už má potíže sehnat něco relevantního. Existují však cenově zajímavé možnosti, jak si i malý byt o něco zvětšit.

Košile

Velký úklid nic nestojí a dá se tím získat relativně hodně místa. To však platí pouze pro domácnosti, které fungují jako skladiště. V opačném případě nebude efekt tak působivý. Mnohem lepší je proto spolehnout se na moderní vestavěné skříně na míru, které už dokáží s bytovým prostorem udělat divy.

Kuchyně

Vhodné stěny

Kouzlo tohoto typu nábytku spočívá v tom, že se z velké části ukrývá ve stěnách, díky čemuž nezabírá tolik potřebný obytný prostor. V podstatě jde ze skříní vidět maximálně tak dveře. Ty mohou být jak klasické, tak také posuvné. Není pravda, že druhý typ je lepší než ten první, jak se občas někdy říká. Hodně záleží na tom, kde je nábytek umístěn. Na některých místech je lepší preferovat posuvné dveře, na jiných naopak klasiku. Posuvné dveře jsou kupříkladu ideální v podlouhlých, avšak stísněných prostorách, třeba v předsíních. Co se stěn týče, je v podstatě jedno, jaké člověk doma má. Na tvaru prakticky nezáleží. Důležitá je, aby se nejednalo o nosné zdi. Ty se z pochopitelných důvodů použít nedají.

Správný materiál

I přesto, že se skříně nacházejí svou větší částí ve stěnách, není dobré je nechat vyrábět z méně kvalitních materiálů. Vždy je lepší sáhnout po něčem trvanlivém, co vydrží.