Vydejte se spolu s námi na Slovensko k největším přehradám

Jaká bude dovolená na břehu největších přehrad na Slovensku? Určitě jedinečná, neopakovatelná, a možná i zajímavější, než u moře. Co vám pobyt na Slovensku dá, a proč se vypravit právě sem?

Orava – Oravská přehrada se nachází v horské oblasti, v údolí mezi vrcholky Oravské Magury a Oravských Beskyd. Vyznačuje se překrásným okolím, vhodným pro turistiku nebo cyklistiku. Načerpáte tu spoustu energie z okolní přírody a máte-li zájem o koupání, není problém. Můžete si tu pronajmout i šlapadla nebo loďky a provozovat jachting nebo windsurfing. V letních měsících se tu dá projet i na parníku.

pohled na Liptov

Zemplínska Šírava – velmi krásná přehrada s příjemným koupáním se potýká s nebezpečím, zvaným PCB (polychlorované bifenyly). Tyto látky byly do přehrady vypouštěny do roku 1984, kdy byla ukončena chemická výroba v nedaleké továrně. Regionální úřad veřejného zdraví v Michalovcích vydal stanovisko, že koncentrace PCB v povrchových vodách jsou pod limitem, a že v současné době nehrozí riziko kontaminace, ale zároveň se nedoporučuje konzumovat zde ulovené ryby. Nedaleko od Zemplínské Šíravy se nachází malebné pohoří Vihorlat a vodní plocha s názvem Morské oko, které patří k oblíbeným turistickým cílům.

Liptovská Mara

Liptovská Mara – jedno z nejzajímavějších míst na celém Slovensku i ve střední Evropě. Přehrada na řece Váh vám umožní nejen příjemné koupání a vodní sporty či prohlídku kontaktního zooparku, ale i nádherný výhled ne sever či na jih do horských celků Vysokých a Nízkých Tater.

Senecké jazerá – toto sice není přímo přehrada, ale jedná se o zatopené lomy po těžbě nerostů, tedy jakási obdoba našich pískoven v okolí horního toku řeky Lužnice. Senec je jedno z měst s výrazným slunečním svitem a velmi teplým létem, je situován do Podunajské nížiny a koupání v těchto místech by se vám mohlo zamlouvat. Máte-li rádi slunce nad hlavou a minimum srážek, tohle je to pravé místo.