Proč nepoužívat tampony

Že může být menstruace bolestivá, to ví každá žena i dívka. Menstruační bolesti není možné příliš mírnit. Menstruační bolesti si nevybírají a trpí jimi mladé dívky i starší ženy těsně před menopauzou. Zabírají na ně víceméně jen tišící léky, klid a pravděpodobně i výměna hygienických pomůcek za jiné. Část žen totiž v posledním výzkumu uvedla, že jakmile přestaly tampony používat, bolesti se zmírnily a nebo dokonce zcela vymizely. Velmi bolestivá menstruace by vždycky měla být důvodem k návštěvě lékaře, který vás vyšetří a určí zda nemáte problém který by bolesti způsoboval. Často je to nějaká cysta, kterou na sobě nemáte šanci poznat.

bílé kalhotky

Jestli používáte tampony a míváte bolesti, stojí za zkoušku je alespoň jeden cyklus nepoužívat a vypozorovat, zda se něco změnilo. I když vás na tamponech asi nejvíc láká to, že necítíte jak vytéká krev z těla, dá se na ten pocit zvyknout. Za pár cyklů vám to ani nepřijde. I ženy které tampony používaly přešly na české menstruační kalhotky, které vyrábíme v mnoha různých barvách i střizích. Nosit tak můžete třeba tanga nebo brazilky. Proč nenosit hezké a vkusné prádlo i během menstruace?

šedé kalhotky

Proč se vlastně vyhýbat tamponům?
Kromě toho že nejspíš způsobují bolesti břicha, bývají vyrobeny z umělých vláken, která jsou navíc chemicky bělena. Vlákna mohou zůstávat v těle a to může způsobovat další potíže. Je proto lepší se jim vyhýbat. Podobné problémy mají i ekologické tampony, které jsou vyrobeny v souladu s ohranou životního prostředí – bez bělení a s použitím minimálního množství plastů.
Naše kalhotky jsou ekologické i ekonomické. Jeden kus sice stojí pár stokorun, ale pokud dodržíte pravidla péče o kalhotky, vydrží vám opravdu mnohem déle než námi deklarovaný rok. Na sociálních sítích se můžete dočíst o zkušenostech mnoha žen, které na kalhotky přešly a mají je již několik let.