Znáte virtuální firemní sídla?

Jestli si představujete založení a provozování soukromé firmy bez nutnosti mít k tomuto účelu vhodné firemní sídlo, nejste dostatečně informovaní a zjevně jste nikdy nepodnikali. Jinak byste o této nutnosti, tedy o potřebě mít už v okamžiku zakládání společnosti s ručením omezeným k dispozici její budoucí sídlo, určitě věděli. Protože byste se bez zařízení tohoto nepohnuli z místa.

fotka kanceláře

A jestli si myslíte, že na tom snad není nic složitého, protože se prostě přihlásí firma na adrese vašeho bydliště nebo v její provozovně, nebo se pro tento účel koupí nějaký extra objekt, věřte mi, že by toto vše mohlo zklamat. Nebylo by šťastným řešením, kdyby vás pak zákazníci a úředníci otravovali doma, firemní provozovny často nevypadají zrovna reprezentativně a mohly by zákazníky třeba i odpuzovat, a o cenách nemovitostí a někdy i nedostupnosti těch žádoucích ani nemluvě.

Takže mohou mít někteří z budoucích nebo i stávajících podnikatelů právě kvůli firemním sídlům těžkosti. Může to být záležitost, která je dokáže i hodně potrápit. A přitom úplně zbytečně. Protože se nabízí i způsob, jak si pořídit sídlo pro svoji firmu snadno, rychle, a i finančně velice výhodně. A nejde přitom o žádnou ruinu, které by se někdo rád zbavil. Jde o takzvané virtuální firemní sídlo.

foto kanceláře

Takové virtuální sídlo Brno https://www.profisidla.cz/cs/seznam-sidel/brno/c-2/ totiž znamená, že si člověk zaregistruje svoji firmu v cizí, dost reprezentativní budově, jejíž vlastník nabízí možnost využívat zdejší adresu, některé s podnikáním související služby a třeba i kancelářské prostory. A tím se získá docela jednoduše firemní sídlo, aniž by se za něj jako při jeho koupi musely utrácet velké peníze, a takové firemní sídlo je pak i reprezentativně vypadající a plní vše, co se od něj očekává. A podnikatel, který si ho pořídí, má o celou řadu možných starostí méně.