Bolí vás oči?


Během léta se před slunečními paprsky chráníme různě. Většinou volný čas trávíme zalezlí doma, kde na nás slunce nemůže. Máme zatažené žaluzie, pouštíme klimatizace, ve volném čase se chodíme zchladit do bazénu, ale když se podíváte okolo sebe, kolik lidí chrání přes sluncem svůj zrak? Přitom nošení slunečních brýlí by mělo být pro každého naprostou samozřejmostí. Jiné oči totiž mít nebudeme, a léčba zákalu je placená pacientem, a nepatří mezi nejlevnější zákroky. Právě zákal je nemoc, která je způsobena tím, že jsou oči dlouhodobě vystaveny slunečnímu záření. Lidé prostě nenosí sluneční brýle, které by jejich oči chránily. A když už nějaké nosí, většinou jde o velmi nekvalitní brýle za pár korun odněkud z tržnice.

žena v brýlích

Pokud hledáte kvalitní sluneční brýle luxbryle.cz, určitě si je nekupujte v levném obchodě. Sáhněte spíše po brýlích v optice a nebo u nás, kde najdete brýle s opravdu účinnými UV filtry. Těch je několik druhů. Nelepší jsou polarizační brýle, které dokážou pohltit sluneční záření, aniž by vám nějak změnili barevné vnímání. Jsou to brýle vybavené speciálním filtrem, které vyhledávají hlavně řidiči z povolání. Řízení auta v takovém počasí je velmi riskantní, protože stačí aby slunce chvilku svítilo ve špatném úhlu, a nehoda může být na světě. Oslnění sluncem je jednou z příčin dopravních nehod, a není jich zrovna málo.

sluneční brýle

Brýle už dávno nejsou jen ošklivé
V dnešní době si můžete vybrat z mnoha druhů brýlí. Nabízí je i přední módní značky. Pokud hledáte dobrý poměr kvality a ceny, rozhodně se podívejte k nám. A aby vám zakoupené brýle vydržely co nejdéle, nenechávejte je v autě, kde je může poškodit jak příliš vysoká teplota, tak i ta nízká. Nezapomínejte také na dokoupení pouzdra na brýle, díky kterému je ochráníte před poškozením v případě pádu. Lidé si brýle často ničí i tím že je nosí na hlavě, vyvarujte se i tohoto nešvaru.