Lze pořídit sídlo firmy Praha levně?


Když se kteréhokoliv podnikatele zeptáte, kde si ideálně představuje, že by jeho firma sídlila, pak většinou ihned odpoví „Praha“. A má to svůj důvod. Nejenže je poloha našeho hlavního města přibližně ve středu republiky poměrně výhodná, navíc je známá i v zahraničí. Pokud tedy chceme expandovat mimo Českou republiku, může se nám to jen hodit.

Háček je však v tom, že ceny nemovitostí jsou zde vysoké, a to jak u klasického prodeje, tak i u pronájmu. Týká se to i nebytových prostor. Přesto se však najdou lidé, kteří se snaží mít své sídlo firmy Praha levně, tedy v porovnání s běžnými cenami.

peníze jsou v podnikání základ

Je pravdou, že něco takového je skutečně možné, byť velmi vzácné. Čas od času se na trhu skutečně objeví nemovitost v našem hlavním městě za poměrně nízkou cenu. Bohužel, faktem je, že většinou je s tím spojený nějaký háček.

Tím nejčastějším je stav oné budovy. V některých případech to jde dokonce tak daleko, že je výhodnější ji nechat strhnout a postavit novou. Snadno se tak může stát, že když započítáme i náklady na opravu, pak nás takový dům vyjde dráž, než koupě nějakého v lepším stavu.

moderní sídlo firmy

To ovšem nemusí být jediný problém. Často je také v okrajové části města, případně takové, která nemá příliš dobrou pověst. Pokud do takovéto lokality budeme zvát klienty na schůzky, pak na ně příliš dobrý dojem neuděláme, byť by naše kanceláře vypadaly sebelépe.

Proto je v takovém případě dobré se nejprve o všem informovat, abychom se neunáhlili. Neprohloupíme, pokud onu oblast předem navštívíme. Možná tak zjistíme, že to není zrovna vhodné řešení pro naši situaci.

Jistě, lze pochopit, že zvláště začínající podnikatelé nemají mnoho peněz. V takovém případě je však lepší volit například variantu virtuálního sídla, která je podstatně levnější, alespoň tedy do doby, než si našetříme dostatek peněz. I zde totiž platí, že šetření není zrovna nejlepší řešení.